Manufacturers

mbreti luan filma per femije

Newsletter

DISNEY MBRETI LUAN 2 MBRETERIA E SIMBES DVD IN ALBANIAN

DISNEY MBRETI LUAN 2 MBRETERIA E SIMBES DVD IN ALBANIAN


$9.99

8

Availability: In Stock

Add to my wishlist

30 other products in the same category:

 

DISNEY MBRETI LUAN 2 MBRETERIA E SIMBES DVD IN ALBANIAN

 

MBRETI LUAN 2 MBRETERIA E SIMBES DVD NE SHQIP

MBRETI LUAN 2 - MBRETERIA E SIMBES

Gjithe forca dhe madheshtia e filmit vizatimor me te njhur te te gjitha koherave, filmi i 32-te klasik i Wlat Disney-t MBRETI LUAN - fitues i dy cmimeve Oskar - rishfaqen tek MBRETI LUAN II - Mbreteria e Simbes. Cilki i jetes vazhdon me nje histori te re dhe te paharrueshme.
Klara, vogelushja kokeforte dhe lozonjare e Simbas, trashimtare e Tokave te Tufes eshte ne kerkim te aventurave te reja. Duke i shpertuar kontrollit te kujdestareve te saj te ngathet Timon e Pumba, Klara ia mbath drejt Tokave te Askujt, ku ajo ishte e ndaluar te shkonte. Pikerisht atje ajo do te takoje Kovu - luanin e ri dhe capken, i zgjedhur per te ndjekur gjurmet e Skarit. E ndersa hendeku midis banoreve te Tokave te Askujt dhe neshtetasve te Simbes zgjerohet, dashuria e lindur midis Klares dhe Kovut rritet. Por a do te arrije kjo dashuri t'i afroje dhe bashkoje perseri dy bote kaq te largeta?
Kthehen personazhet tuaj te preferuar te filmit MBRETI LUAN, me animimin fantastik te Disneyt dhe gjashte kenge te mrekullueshme, njera prej te cilave "He lives in YOu" interpretohet prej Tina Turner.

Filmi eshte ne tre gjuhe qe mund te perzgjidhen: Anglisht, Shqip dhe Italisht. Ka edhe titra ne Shqip.

Kohezgjatja: 78 minuta

NTSC (Region 0) and PAL (Region 0) system available.

 

 

 

No customer comments for the moment.